• Czeski
  • Angielski
  • Francuski
  • Niemiecki
  • Polski
Imieniny: Erazma, Marianny i Marzeny
wtorek, 2 czerwca 2020
26.06.2019
Śląska porcelana art deco

Zapraszamy do Muzem Porcelany, gdzie w sali wystaw czasowych będą mogli Państwo zobaczyć ponad 100 obiektów pochodzących z kolekcji Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu, Muzeum Porcelany w Wałbrzychu, Ireny i Romana Gatysów oraz Tomasza Mikołajczaka. Podziwiać można będzie porcelanę pochodząca z manufaktur: Carla Tielscha ze Starego Zdroju (Altwasser), Carla Kristera z Wałbrzycha (Waldenburg), Hermanna Ohme ze Szczawienka (Niedersalzbrunn), Reinholda Schlegelmilcha w Tułowicach (Tillowitz), Fabryki Porcelany Giesche z Bogucic (Bogutschütz), Huty Franciszka z Rudy Śląskiej – Bykowiny, Brzezinki, Tuppack i Steinmann z Parowej (Tiefenfurt), Jaworzyny Śląskiej, Żar (Sorau), a także z Fabryki Porcelany w Stanowicach pod Strzegomiem (Stanowitz bei Striegau).

Wystawa potrwa aż do końca wakacji, a więc planując urlop, warto zapisać sobie w harmonogramie odwiedziny w Muzeum Porcelany. Nasza siedziba mieści się w ścisłym centrum zabytkowego śródmieścia Wałbrzycha, którego malownicze uliczki, zapierające dech zabytki i wszechobecna zieleń zapraszają do odwiedzin. 
Oprócz wystawy czasowej, do której obejrzenia gorąco zachęcamy, zobaczą Państwo w naszym muzeum także bogate zbiory porcelany z z najznamienitszych manufaktur i fabryk europejskich, ceramikę polską z lat 50. i 60. XX wieku oraz kolekcję polskiego malarstwa współczesnego. Gwarantujemy, że nie będą Państwo zawiedzeni.

Wstęp na wystawę czasową wliczony jest w cenę biletu do naszego Muzeum.

Archiwum wiadomości »
Prześlij zdjęcie, zgarnij nagrody
Go to airqualityapp Go to facebook Go to twitter