• Czeski
  • Angielski
  • Francuski
  • Niemiecki
  • Polski
Imieniny: Danieli, Irwina i Małgorzaty
poniedziałek, 13 lipca 2020
23.01.2015
Półmetek ferii w Starej Kopalni

Wraz z mijającym tygodniem dobiega końca pierwsza połowa zajęć feryjnych zorganizowanych przez Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia. Podczas ostatnich dni setki dzieci zwiedziły obiekty Starej Kopalni, idąc tropem wałbrzyskich baśni i legend oraz odkrywając nieznane tajemnice węgla kamiennego.

W tym samym czasie, w garncarsko-ceramicznej pracowni Starej Kopalni  pod okiem instruktorów kolejne grupy młodych adeptów rozwijały swój artystyczny talent  tworząc gliniane dzieła, które w nieodległym terminie - po wypaleniu - trafią na domowe półki dumnych, młodych artystów.

Natomiast dzieci i młodzież zainteresowane historią wałbrzyskich kopalń uczestniczyły w zajęciach historycznych podczas których poznawały m.in. zasady pracy na kopalni, genezę wydobycia węgla a także mogły bezpośrednio zapoznać się z  urządzeniami użytkowanymi na co dzień przez górników.

 

Stara Kopalnia serdecznie zaprasza w drugim tygodniu ferii! Warto skorzystać z unikalnej oferty, jaką dysponuje wałbrzyskie Centrum Nauki i Sztuki.

Archiwum wiadomości »
Prześlij zdjęcie, zgarnij nagrody
Go to airqualityapp Go to facebook Go to twitter