• Czeski
  • Angielski
  • Francuski
  • Niemiecki
  • Polski
Imieniny: Anety, Lecha i Leona
czwartek, 20 lutego 2020
Wałbrzych
04.09.2019
Wakacje w Starej Kopalni – podsumowanie

Wakacje dobiegły końca. W ciągu tych dwóch letnich miesięcy w Starej Kopalni wiele się działo. Od 24 czerwca obowiązywała specjalna oferta zajęć przeznaczona dla dzieci w różnych kategoriach wiekowych. W ramach oferty wakacyjnej odbywały się Artystyczne Środy w Centrum Ceramiki Unikatowej – można było skorzystać z warsztatów ceramicznych i graficznych. Dwa razy w tygodniu odbywało się także specjalne zwiedzanie i warsztaty ceramiczne w ramach pakietu Stara Kopalnia rodzinnie – węgiel i ceramika. W ich trakcie rodzice razem z dziećmi mogli wspólnie stworzyć ceramiczne dzieła. We współpracy z Centrum Robotyki, Programowania i Nowych Technologii KidsTech Stara Kopalnia zorganizowała 4 turnusy półkolonii dla dzieci w wieku szkolnym – w programie pojawiła się m.in. Akademia Youtubera oraz gry terenowe po Starej Kopalni. Z bogatej oferty wakacyjnych warsztatów skorzystało blisko 1000 osób.

W trakcie wakacji Starą Kopalnię odwiedziło kilku blogerów, m.in. Koralowa Mama, Tosimama i książki oraz Motocyklem w Nieznane. Relacje z odwiedzin w Wałbrzychu i jego atrakcjach można przeczytać bezpośrednio na blogach. W sierpniu Centrum Ceramiki Unikatowej odwiedziła przedstawicielka Gozdnickiego Domu Kultury w ramach inicjatywy Glina Kołem Się Toczy, a relacja z pobytu w Starej Kopalni jest dostępna w mediach społecznościowych.
Wakacje to również czas promocji – Stara Kopalnia prezentowała się podczas Projektu Plaża w Świnoujściu wraz z Urzędem Miasta i Zamkiem Książ oraz w Szklarskiej Porębie w ramach zaproszenia od Sudeckiego Bractwa Walońskiego. Na stoisku można było dowiedzieć się wielu informacji o Starej Kopalni i o Wałbrzychu oraz skorzystać z warsztatów tematycznych. Obiekt pojawił się również w programie Aktywne Wakacje w TVP3 wraz z Miastem Wałbrzych, Muzeum Porcelany i Aqua-Zdrojem oraz w Dzień Dobry Wakacje TVN.
„Dzięki licznym działaniom promocyjnym odnotowaliśmy znaczny wzrost liczby turystów w porównaniu do zeszłego roku. Również nasza oferta wakacyjna cieszyła się większym zainteresowaniem mieszkańców i osób przyjezdnych w porównaniu do ubiegłorocznych wakacji.” - mówi Jan Jędrasik – dyrektor Starej Kopalni.
W okresie letnim odbyło się wiele wydarzeń kulturalnych: po raz kolejny w Starej Kopalni zagościł Metal Mine Festival, a dzień później w ramach Ensemble Festival wraz z zespołem wystąpił Marcin Masecki. Oprócz wydarzeń muzycznych odbył się także VII Wałbrzyski Międzynarodowy Rajd Pojazdów Zabytkowych, a Stara Kopalnia dopingowała biegaczy podczas Toyota Półmaraton Wałbrzych. Na zakończenie wakacji jak co roku zorganizowano Lata Finał – Kopalnię Kolorów, podczas którego uczestnicy wyrzucali w górę kolorowe proszki Holi i tańczyli energetyczną zumbę, a to wszystko przy znanych utworach, które zapewniał DJ Novicky – rezydent popularnych, wrocławskich klubów.
W sierpniu dwukrotnie miało miejsce nocne zwiedzanie z biesiadą górniczą, w trakcie którego uczestnicy mogli poczuć się niczym prawdziwi górnicy i wykonywać prace górnicze w podziemiach. Nad przebiegiem czuwali przewodnicy – byli górnicy. Podczas biesiady górnicy opowiadali anegdoty i górnicze historie, a czas umilała także muzyka na żywo. Jan Jędrasik – „Taka forma zwiedzania cieszy się coraz większą popularnością – za każdym razem wszystkie bilety są wyprzedane, a kolejne firmy i grupy zgłaszają się do nas w celu organizacji nocnego zwiedzania jako formy team buildingu.”
Przez całe wakacje zarówno w Centrum Ceramiki Unikatowej, jak i w Galerii Sztuki Współczesnej można było bezpłatnie obejrzeć aż 3 ekspozycje, które są jeszcze dostępne do połowy września: wystawa „Teraz” z okazji 70-lecia istnienia Wydziału Szkła i Ceramiki na wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych, wystawa „Żywioły/Woda” składająca się ze zdjęć autorstwa fotografów National Geographic Polska oraz wystawa malarstwa Mariusza Mikołajka „Zawsze początek. Spotkanie”.
Wakacje były bardzo intensywnym czasem w Starej Kopalni, ale jesień zapowiada się również bardzo ciekawie z uwagi na liczne koncerty i spektakle (m.in. Kortez, Daria Zawiałow czy Paweł Domagała oraz spektakl komediowy „Kiedy kota nie ma”). Z kolei już na początku września zapraszamy serdecznie na Europejskie Dni Dziedzictwa – w programie wykłady, prezentacje, warsztaty, gry terenowe oraz rodzinne zwiedzanie Starej Kopalni. Na grupy szkolne czeka także oferta edukacyjna na rok szkolny 2019/2020 wzbogacona o nowe formy zajęć. „Obecnie promujemy naszą nową ofertę edukacyjną – już na ten moment mamy wiele rezerwacji zajęć i warsztatów zarówno na ten rok, jak i na przykład na kwiecień 2020” – mówi Jan Jędrasik.
Szczegóły dotyczące wszystkich wydarzeń znajdują się na naszej stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych.

Archiwum wiadomości »
Prześlij zdjęcie, zgarnij nagrody
Go to airqualityapp Go to facebook Go to twitter