• Czeski
  • Angielski
  • Francuski
  • Niemiecki
  • Polski
Imieniny: Eustachego, Mariki i Mirelli
czwartek, 16 lipca 2020
Dzień Kobiet
02.03.2020
Wydarzenia w Starej Kopalni

W marcu w Starej Kopalni w Wałbrzychu odbędą się kolejne wydarzenia. Koncerty, Nocne Zwiedzanie, wystawa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie oraz spotkania w Kawiarni Sztygarówka– takie atrakcje czekają na wszystkich gości obiektu w ciągu najbliższego tygodnia.


28.02.2020 r., godz. 17.00

Wernisaż wystawy „Dekada ognia” w Starej Kopalni
Centrum Ceramiki Unikatowej w Starej Kopalni stale rozszerza swoją współpracę – tym razem w przestrzeniach obiektu pojawi się wystawa studentów z warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych . “Dekada Ognia”, to kolejna z serii, wystawa prezentująca ceramiczne rzeźby i obiekty studentów, absolwentów, uczestników Akademii Otwartej oraz pracowników Pracowni Ceramiki Wydziału Rzeźby na ASP w Warszawie pod kierownictwem prof. Stanisława Bracha. Tym razem jednak okoliczności są szczególne: będzie to podsumowanie ostatnich 10 lat działalności pracowni z udziałem ponad 50 artystów. Wystawa odbywać się będzie w dniach od 28 lutego do 16 maja 2020 roku w Starej Kopalni w Wałbrzychu. Kuratorzy wystawy: Weronika Surma, Filip Musiał. Wstęp na wernisaż i wystawę jest wolny.

28.02.2020 r., godz.20.00

Koncert SPOX NIGHT Kali
Na scenie Starej Kopalni wystąpi polski raper Kali. Bilety na wydarzenie zostały wyprzedane. Ostatnie bilety zostały natomiast stand-up Błażeja Krajewskiego, który odbędzie się już za tydzień.

1.03.2020 r., godz. 18.00

Wyprawy Leona w Sztygarówce – spotkanie z eksploratorem podziemi
Gość spotkania urodził się w okolicach Wałbrzycha. Mówi, że zaczął w wieku 16 lat, ale przełomowym momentem dla eksploratora podziemi stał się... zakup pojazdu naziemnego - własnego samochodu.
Dzisiaj ma za sobą setki wypraw, w Polsce i za granicą, tysiące fanów w mediach społecznościowych, dziesiątki tysięcy subskrybentów kanału na Youtube, ale i chwilę czasu żeby opowiedzieć o wyprawach, sprzęcie i największych strachach.

4.03.2020 r., godz. 18.00

Jak to działa? Schronisko dla zwierząt // Sztygarówka, spotkanie
Kolejne spotkanie z cyklu „Jak to działa?” w Kawiarni Sztygarówka. Istnieje od lat siedemdziesiątych XX wieku. Miejsce, w którym ilość smutku i radości miksuje się każdego dnia w nadmiarze. O swojej pracy, niesamowitych historiach z nią związanych oraz o tym dlaczego kot nie jest psem, a pies kotem opowie kierownik placówki - pan Michał Niewiadomski. Rezerwacja stolików: 74 667 09 70/recepcja@starakopalnia.pl. Wstęp wolny.

5.03.2020 r., godz. 20.00

Stand-up „Komedia pomyłek” Błażej Krajewski
Bydgoski komik, z powodzeniem rozśmiesza publiczność w całej Polsce od 6 lat. Najbardziej znany z genialnych modulacji głosowych, a jego nagranie z charakterystycznym syntezatorem głosowym Ivona było wyświetlone miliony razy. „Komedia Pomyłek” rozbawia do łez historiami z rodzinnej Bydgoszczy, wieloma wpadkami , które Błażej przyciąga do siebie jak magnes oraz wcieleniami w barwne postacie zaczerpnięte ze świata popkultury. Wydarzenie przeznaczone dla osób powyżej 16 roku życia. Bilety dostępne online na kupbilecik.pl

6.03.2020/7.03.2020 r., godz. 19.00

Nocne Zwiedzanie Starej Kopalni z biesiadą górniczą
Z okazji Dnia Kobiet Stara Kopalnia zaprasza na specjalną edycję Nocnego Zwiedzania! Uczestnicy otrzymują specjalny ekwipunek i wyruszają wraz z przewodnikami do podziemi, aby sprawdzić się w roli górników. Po dwugodzinnych pracach górniczych odbywa się biesiada z poczęstunkiem, muzyką na żywo, wspólnym śpiewaniem i górniczymi tradycjami. Wydarzenie skierowane do osób powyżej 16. roku życia. Liczba miejsc jest ograniczona. Bilety dostępne online oraz w kasie.

8.03.2020 r., godz. 17.30

Dzień Kobiet w Sztygarówce
W tym wyjątkowym dniu Stara Kopalnia zaprasza na wielowymiarowe, wieloaspektowe świętowanie Dnia Kobiet w kawiarni Sztygarówka. Wydarzenie rozpocznie się spotkaniem z kolorystką i stylistką - Anetą Fons wraz z sesją pytań (analiza kolorystyczna) płynnie przechodząc do zmysłowych dźwięków w wykonaniu wyjątkowego, specjalnie zaproszonego na tę okazję artysty - Tachera.

17:30
SPOTKANIE z Anetą Fons - kolorystką i stylistką, absolwentką Color University w Warszawie.

Aneta Fons to poszukiwaczka dobrze dobranego koloru do urody, stylu, klasy, piękna i kobiecości oraz blogerka modowa, której pasją jest inspiracja modą minionych dekad: 40s&50s. Propagatorka slow fashion: jakość ponad ilość, naturalne tkaniny oraz ubrania z drugiej ręki. W trakcie swoich warsztatów, zajęć i wykładów, pragnie pobudzić kobiety do odkrywania własnego piękna i niepowtarzalności, jak również wzmocnienia poczucia własnej wartości. Autorka sesji zdjęciowych, promujących klasyczne kobiece ubrania. Obecnie współpracuje z polską odzieżową Marie Zélie, tworzącą ubrania dla kobiet ceniących elegancję i jakość.

19.00
KONCERT – TACHER

TACHER to autorski solowy projekt Maćka Tachera, dającego się dzisiaj poznać nie tylko od strony wokalnej, ale również jako kompozytor i autor tekstów. Akompaniując sobie na gitarze i wykorzystując looper Tacher snuje metafizyczne opowieści, niekiedy ironicznie bawiąc się popkulturowymi odniesieniami. Choć niektórzy nazywają jego muzykę romantycznym folkiem, pozostaje otwarty na gatunki, sięgając czasem po motywy jazzowe, innym razem po mocniejsze, nie tylko akustyczne, gitarowe brzmienia. Pomiędzy autorskimi piosenkami, na koncertach Maćka Tachera usłyszeć można czasem także utwory Damiena Rice'a, Simona & Garfunkela, czy Grzegorza Ciechowskiego.

Archiwum wiadomości »
Prześlij zdjęcie, zgarnij nagrody
Go to airqualityapp Go to facebook Go to twitter