Oficjalny Serwis Miasta Wałbrzycha

Poradnia Gerontologiczna w Wałbrzychu

Poradnia Gerontologiczna w Wałbrzychu

Poradnię prowadzi Fundacja Via Salutis, która statutowo zajmuje się tematyką edukacji psychogerontologicznej - edukacji o starości, w starości, przez starość i do starości.
Kadra to psychogerontolożka Alicja Przepiórska Ułaszewska oraz zaproszeni do współpracy eksperci: psycholog, neuropsycholog i gerontolog, a także inni zaproszeni specjaliści.

Na mapie Wałbrzycha powstało takie miejsce, które będzie pomocne w tym, aby dobrze przygotować się do starości, w każdym wieku.

Jest ono dla wszystkich pokoleń - osób w wieku senioralnym, dla rodzin, osób, które chcą zrozumieć proces starzenia się, a także dla instytucji pracujących lub planujących podjąć działania prosenioralne.

To miejsce, gdzie problemy/potrzeby wieku senioralnego traktowane są na serio, w którym świadczone są porady psychogerontologiczne, przeprowadzane warsztaty oraz wykłady o tematyce psychogerontologicznej.

Psychogerontologia to interdyscyplinarna dziedzina.

 

W Poradni zespół Fundacji Via Salutis będzie wspierać zarówno seniorów, jak i ich bliskich:

  • w lepszym zrozumieniu zmian, jakie zachodzą wraz z wiekiem w ciele, umyśle i w emocjach,
  • w wypracowaniu całościowej strategii radzenia sobie z tymi zmianami,
  • w zrozumieniu znaczenia profilaktyki i różnych rodzajów aktywności dla swojego dobrostanu,
  • w odkrywaniu swojego potencjału na każdym etapie życia,
  • w zbudowaniu planu na samodzielną i satysfakcjonującą dojrzałość.

Konsultacje z psychogerontologiem to połączenie mentoringu i coachingu, których celem jest wypracowanie zdrowszych nawyków, lepszego zrozumienia ciała i umysłu na różnych etapach życia, utrzymania samodzielności oraz dobrania optymalnej formy aktywności.

Zapraszamy w środę 21.02.2004 r. o godz. 15.00 na pierwsze inauguracyjne spotkanie i wspaniały wykład dot. Poznawczego starzenia się, prowadzony przez Agnieszkę Żelwetro, neuropsycholożkę, specjalistkę pracującą na co dzień w Ośrodku leczenia choroby Alzheimera w Ścinawie.