Oficjalny Serwis Miasta Wałbrzycha

Demonomutanty czy poczet królów Polski. W czwartek wernisaż wystawy prac „Pana Misia”!

Stara Kopalnia
Demonomutanty czy poczet królów Polski. W czwartek wernisaż wystawy prac „Pana Misia”!

To wystawa, na której fantazja i fikcja miesza się z historią. Autorem prac jest Pan Miś, czyli Michał Walczyk ze Szczawna-Zdroju. Na wystawie zobaczymy między innymi artystyczną wizję pocztu królów Polski, demonomutanty czy inne potwory, które wpisują się w odwieczną walkę dobra ze złem. Wernisaż odbędzie się 8 lutego o godzinie 18.oo w Galerii na Piętrze w Starej Kopalni w Wałbrzychu.

- Niektóre figurki to górnicy i kolejarze, bo połowa mojej rodziny pracowała w górnictwie i kolejnictwie - przyznaje sam Michał Walczyk.

Pan Miś jest malarzem, rzeźbiarzem, ilustratorem, twórcą charakterów, narratorem, ale przede wszystkim jest samoukiem. To „artysta czystego serca”. To kreator prywatnego uniwersum nazwanego Planetą Pana Misia. Demiurg.

Michał Walczyk zadebiutował niewiele ponad rok temu, a już mógł prezentować swoje prace na sześciu wystawach. Figurki i obrazy można było obejrzeć między innymi w Strzegomiu czy w Art Brut Praha w Pradze. Tam prace Pana Misia eksponowane były wspólnie z dziełami czeskiego twórcy outsidera Jaroslava Divisaw. Popularny za południową granicą miesięcznik kulturalny „Respekt” przyznał tej ekspozycji tytuł „wystawy miesiąca” w skali całego kraju.

Na wernisaż zapraszamy w czwartek, 8 lutego o godzinie 18.oo do Galerii na Piętrze w Starej Kopalni w Wałbrzychu. Wystawę bezpłatnie można oglądać do 25 lutego.