Koncert Katarzyny Groniec w TLiA – „ZOO” z piosenkami Agnieszki Osieckiej

W TEATRZE LALKI I AKTORA W WAŁBRZYCHU

25 stycznia 2015 roku o godz. 18.00 zapraszamy do Teatru Lalki i Aktora
w Wałbrzychu na
„ZOO”, czyli niezwykły koncert Katarzyny Groniec. Tym razem artystka przygotowała muzyczną ucztę z wyjątkowymi utworami Agnieszki Osieckiej, konfrontując
je z własną wrażliwością.
Piosenki zaaranżował Łukasz Damrych (klawisze). W skład zespołu wchodzą także Tomasz Pierzchniak (kontrabas) i Łukasz Sobolak (perkusja). Premiera „ZOO” odbyła się podczas Koncertu Galowego 17. Konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej” w Teatrze Palladium 29 września 2014 roku. W marcu 2015 r. ukaże się płyta z tym materiałem.

Katarzyna Groniec to znakomita artystka, której dorobek stanowi ważny rozdział
w historii piosenki aktorskiej. Wielokrotnie nagradzana i kochana przez publiczność
za wdzięk, ironię, liryzm, pazur sceniczny, ale przede wszystkim za wybitne umiejętności interpretacyjne. Laureatka głównej nagrody
Festiwalu Młodych Talentów w Poznaniu (1988); debiutowała rolą Anki w musicalu „Metro” w Teatrze Dramatycznym (1991). W 1997 r.
na Festiwalu Piosenki Aktorskiej zdobyła Grand Prix i Nagrodę Dziennikarzy, gdzie zaśpiewała „Zdemaskowanie piosenki” Hemara oraz „Amsterdam” Brela. W kwietniu 2008 r. otrzymała dyplom mistrzostwa im. Aleksandra Bardiniego za wybitne osiągnięcia artystyczne
w dziedzinie piosenki aktorskiej. Na rynku płytowym debiutowała albumem zatytułowanym „Mężczyźni” (2000). Kolejne to: „Poste restante” (2002), „Emigrantka” (2004), „Przypadki” (2007), „Na żywo” (2008), „Listy Julii” (2009), „Pin-up Princess” (2011), „Wiszące ogrody” (2014).

BILETY: 60 zł (przedsprzedaż) i 65 zł (w dniu koncertu). Informacje i rezerwacja biletów: 74 666 73 40.

Marlena Jasińska-Denst