Księga Dżungli w wałbrzyskim Teatrze Lalki i Aktora

28 września o godz. 12.30 zapraszamy do Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu na spektakl Księga Dżungli w reż. Jerzego Jana Połońskiego i Jarosława Stańka.

Historia chorego chłopca, któremu mama czyta w szpitalu magiczne przygody Mowgliego – dziecka wychowywanego przez wilki w wielkiej i pełnej niebezpieczeństw dżungli – posłużyła twórcom jako pretekst do podróży w świat teatru ruchu, obrazu
i dźwięku. Spektakl ukazuje dżunglę jako zbiór praw, poruszając przy tym problemy wyizolowania jednostki oraz poszukiwania tożsamości i miejsca na świecie.

Opowiedziany za pomocą tańca, pantomimy i ruchu odzwierciedla życie
i zachowanie zwierząt w dżungli. Pulsująca dzikim rytmem natura daje się odczuć nie tylko poprzez ruch sceniczny czy muzykę, ale również projekcje, które przenoszą nas
w tajemniczy i magiczny świat. A gdyby dżunglą stało się miasto? A tygrys Shir-Khan polujący na Mowgliego obrazował nasze lęki i słabości? Przekonajcie się sami, zanurzając się w niesamowitej opowieści, jak dwa odległe światy mogą się przenikać.

Księga Dżungli wg Rudyarda Kiplinga

scenariusz i teksty piosenek: Jerzy Jan Połoński

reżyseria: Jerzy Jan Połoński i Jarosław Staniek

choreografia: Jarosław Staniek

muzyka: Michał Kowalczyk

scenografia i kostiumy: Marika Wojciechowska

projekcje: Dawid Kozłowski

obsada: Anna Jezierska, Urszula Raczkowska, Bożena Oleszkiewicz, Jakub Grzybek, Zbigniew Koźmiński, Seweryn Mrożkiewicz, Paweł Pawlik

Grupa wiekowa: od 6 lat

Czas trwania spektaklu: 70 minut

Cena biletu:

normalny – 18 zł,

ulgowy – 15 zł

REZERWACJA poniedziałek – piątek (w dni robocze) w godz. 900-1500 tel. 74 666 73 40.

KASA BILETOWA czynna godzinę przed spektaklem tel. 74 666 73 41

Marlena Jasińska-Denst