Oficjalny Serwis Miasta Wałbrzycha

LECIMY W KOSMOS

Lecimy w kosmos
LECIMY W KOSMOS

W najbliższą niedzielę na deskach wałbrzyskiego Teatru Lalki i Aktora zobaczymy ATLAS NIEBA w reżyserii Tomasza Kaczorowskiego. To najnowsza produkcja Teatru, która dedykowana jest dzieciom w wieku 6+.

ATLAS NIEBA opowiada o przezwyciężaniu strachu, poświęceniu, otwartości na inność oraz rozbudzaniu ciekawości świata. Spektakl jest próbą odpowiedzi na pytanie, jak powstał wszechświat i po co w ogóle eksplorować kosmos. Jest także refleksją poświęconą dbałości o ziemię i środowisko, bo drugiej takiej planety nie ma w całym kosmosie. Ziemia jest jedyna i niepowtarzalna.

Bohaterką ATLASU NIEBA jest 6-letnia Stella. Dziewczynka każdej nocy wpatruje się w niebo, by na konstelacjach gwiazd znaleźć mamę, która wyruszyła w kosmiczną podróż – a przynajmniej tak myśli Stella. Pewnego dnia codzienność dziewczynki zakłóca spadająca gwiazda, która przez przypadek ląduje w jej ogródku. Gwiazda nie czuje się dobrze na Ziemi, dlatego prosi o pomoc, żeby mogła wrócić na nieboskłon. Razem z przyjacielem Stelli — lękającym się wszystkiego Gołębiem — wyruszają razem w szaloną podróż. Przemierzają kosmos w poszukiwaniu domu Gwiazdy oraz mamy Stelli. Odwiedzają Księżyc i lądują na Marsie. Podróż do krańców Układu Słonecznego pozwala im poznać swoje prawdziwe pragnienia oraz uświadomić wagę prawdziwej przyjaźni i tęsknoty za najbliższymi.

tekst: Aleksandra Zielińska

reżyseria i muzyka: Tomasz Kaczorowski

scenografia i lalki: Justyna Bernadetta Banasiak

obsada: Rafał Gorczyca, Joanna Jakacka, Paweł Kuźma, Filip Niżyński, Marta Sapalska


START> 10.10/ niedziela/ 12:30/ Duża Scena

KUP BILET ON-LINE bilety.teatrlalek.walbrzych.pl

TEATR LALKI I AKTORA W WAŁBRZYCHU

ul. Jana Brzechwy 16