Oficjalny Serwis Miasta Wałbrzycha

LION VIBRATIONS – nowa płyta „Friends”

LION VIBRATIONS – nowa płyta „Friends”
LION VIBRATIONS – nowa płyta „Friends”

KLUB A`PROPOS

9.11.2014, g. 19.00

9 listopada w A`propos Lion Vibrations, jedna z najważniejszych formacji na polskiej scenie reggae, zaprezentuje materiał ze swojej najnowszej płyty „Friends”. To hołd złożony wielkim mistrzom jazzu i reggae. To także świadectwo ewolucji, jaka dokonała się w składzie i stylistyce zespołu i dokument współpracy z licznymi gośćmi, dokument podróży do źródeł wspaniałej muzyki i drogi, która pozwoliła przetrwać przyjaźniom i nawiązać nowe.

W ciągu kilkunastu lat istnienia grupa zagrała dziesiątki koncertów, nagrała pięć albumów, a jej piosenki trafiały na liczne wydawnictwa składankowe. Zespół wystąpił w filmach o legendarnych festiwalach – gliwickim Winter Reggae oraz Ostróda Reggae Festiwal, a jego członkowie, oprócz grania muzyki, angażują się w działalność charytatywną, ekologiczną i na rzecz praw człowieka.

Poprzednie wydawnictwo Lion Vibrationa „Save Us” (2008) ukazało nowe oblicze zespołu, który wzmacniając rolę instrumentów dętych z jednej strony zwrócił się ku korzeniom reggae, z drugiej zaś ku tradycji jazzowej. Płyta „Friends” jest kolejnym, tym razem dużo odważniejszym krokiem w tym kierunku.

Oprócz „starych” członków zespołu (wokalistka i basistka grupy Jahga, saksofonistka Magdalena Milwiw-Baron, wokalista Krzysztof Kazanowski, gitarzysta Artur Kocan, trębacz, aranżer i producent Adam Milwiw-Baron) ogromny wkład w tworzenie tego materiału mieli nowi muzycy Lion Vibrations: puzonista Grzegorz Turczyński, pianista i klawiszowiec Piotr Rachoń, saksofonista Karol Gola, gitarzysta Szymon Chudy i perkusista Przemysław Jarosz. Zaś wśród zaproszonych gości specjalnych znaleźli się wybitni instrumentaliści i wokaliści: Piotr Baron (saksofon), Wojciech Mazolewski (kontrabas) z zespołu Pink Freud, Natalia Niemen, Jorgos Skolias, Kamil Bednarek oraz Chezidek (Jamajka) i Jahcoustix (Niemcy). 

Bilety: 20 zł przedsprzedaż, 30 zł w dniu koncertu