Oficjalny Serwis Miasta Wałbrzycha

Moc atrakcji w Starej Kopalni nie tylko dla dzieci

Dzień Dziecka
Moc atrakcji w Starej Kopalni nie tylko dla dzieci

Minione dni w Starej Kopalni upłynęły pod znakiem wielu wrażeń i atrakcji szczególnie dla najmłodszych. Choć oferta instytucji została bogato zdominowana przez liczne wydarzenia dla dzieci, to nie zabrakło również wrażeń dla miłośników sztuki.

W piątek z okazji 25-lecia działalności w Wałbrzychu w sali galerii w kopalni odbył się wernisaż prac Grupy Kontrast. Wystawione prace w galerii na III piętrze cieszyły się dużym zainteresowaniem przybyłych. Dodatkową atrakcją podczas wydarzenia było spotkanie z artystami, kuratorem wystawy Krzysztofem Jędrzejcem oraz recital grupy Silver Heads 18. Wystawę prac Grupy Kontrast można oglądać w Starej Kopalni do 31 lipca. Wstęp jest bezpłatny. Codziennie między 10:00 a 17:00 dostępna jest również dla Państwa wystawa Łukasza Karkoszki „Poszukiwnia”.

W weekend kopalnia tętniła życiem za sprawą dzieci, które wzięły udział w Górniczym Dniu Dziecka. Bajtel w kopalni dla najmłodszych, górnicza szychta dziecięca, gra terenowa, warsztaty ceramiczne, węglowe animacje dla dzieci, czy malowanie karykatur przez Jana Walkowiaka, to tylko niektóre z atrakcji przygotowane dla naszych milusińskich. Bilety wyprzedano również na sobotnie nocne zwiedzanie z pracami górniczymi oraz zajęcia w ramach Rodzinnych Niedziel dla dzieci z rodzicami.

Od samego początku czerwca tłumy dzieciaków opanowały kopalnię. Z okazji Dnia Dziecka instytucja przygotowała bogatą ofertę zajęć dla grup szkolnych. 1 czerwca sporym zainteresowaniem cieszyły się wszystkie przygotowane atrakcje, a z każdej z nich skorzystały różne grupy dzieci. Od rana uczniowie wałbrzyskich szkół uczestniczyli w specjalnie przygotowanych dla nich zajęciach i warsztatach artystycznych, geologicznych, archeologicznych, miały okazję spotkać i porozmawiać z górnikami o ich pracy w kopalni, wziąć udział w maszynowym zawrocie głowy, czyli specjalnej grze terenowej, a także m.in. zejść pod ziemię „do pracy” w towarzystwie Skarbnika. Ku uciesze dzieci wykonane podczas zajęć prace, uczestnicy zabrali ze sobą na pamiątkę a o słodkie upominki dla wszystkich zadbała nasza lokalna fabryka cukierków Śnieżka. Do licznego uczestnictwa dzieci w Górniczym Dniu Dziecka przyczynił się również Fundusz Rozwoju Wałbrzyskiego oraz wałbrzyskie Stowarzyszenia Górnicze.

Już w najbliższy długi czerwcowy weekend przewodniczy zapraszają na zwiedzanie, codziennie o każdej pełnej godzinie od 10 do 16. Kto się pospieszy ma szansę jeszcze na ostatnie bilety Nocnego Zwiedzania z Pracami Górniczymi, które w długi weekend cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Natomiast rodziców z dziećmi Stara Kopalnia zaprasza na krótsze zwiedzanie wraz z zagadkami w ramach Rodzinnych Niedziel. Bilety można kupić poprzez stronę internetową lub na miejscu w kasach.