Oficjalny Serwis Miasta Wałbrzycha

Moc kulturalnych i artystycznych atrakcji na półmetku wakacji!

Półmetek wakacji w Starej Kopalni
Moc kulturalnych i artystycznych atrakcji na półmetku wakacji!

Nim się obejrzeliśmy, za chwilę zakończy się pierwszy miesiąc wakacji. Ten w Starej Kopalni był nie tylko bogaty w zajęcia, ale również zakończy się sporą liczbą odwiedzających wałbrzyską atrakcję. Momentami trasa turystyczna „pękała w szwach”.

Tegoroczny lipiec w Starej Kopalni będzie się kojarzył przede wszystkim z licznymi grupami turystów oraz dużym zainteresowaniem ofertą wakacyjną „Pokłady dobrej zabawy”.   Nie brakowało chętnych na warsztaty z ceramiki oraz licznych zajęć w ramach oferty wakacyjnej dla półkolonii. Uwagą cieszyły się też zajęcia dla osób indywidualnych. Wciąż trwają zajęcia warsztatowe z artystami dla młodzieży z wałbrzyskich szkół w ramach projektu finansowego z Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu „Poszukiwanie Mistrza w sobie”. Na kolejnych zajęciach w Centrum Ceramiki Unikatowej gościem był Robert Kukla, pod którego czujnym okiem uczestnicy tworzyli mini murale. Dla rodzin i ich pociech ponownie odbyła się gra terenowa, której uczestnicy odebrali cenne upominki, a wśród nich m.in. Paszport Młodego Turysty po Dolnym Śląsku, mapy turystyczne, komiksy czy słodkości od Śnieżki.
Na mieszkańców i turystów czekało kino OPEN AIR oraz spektakle teatralne w ramach Letniej Akcji Kulturalnej. W ostatni weekend Stara Kopalnia ponownie wyruszyła z promocją obiektu, tym razem goszcząc w Twierdzy w Srebrnej Górze.
Wałbrzyska instytucja gościła również w swoich przestrzeniach przedstawicieli największych polskich atrakcji poprzemysłowych w ramach odbywającej się tutaj sesji naukowej Polskiego Komitetu Ochrony Dziedzictwa.
Mocne będzie zakończenie pierwszego wakacyjnego miesiąca. Już w środę 28 lipca na plenerowej scenie kopalni zagra wprowadzający w magiczny nastrój Kortez, 30 lipca galeria zaprasza na finisaż wystawy „Poszukiwania” Łukasza Karkoszki, który odbędzie się o godz. 18:00 w obecności artysty, a dzień później w sobotę 31 lipca na placu przed Sztygarówką zaparkuje radiowa ekipa patrolu Eska Summer City zapraszając na moc zabaw z nagrodami. Tego samego dnia Stara Kopalnia dla rodziców z najmłodszymi pociechami zorganizuje kolejną edycję gry terenowej oraz malowanie gipsiaków i zajęcia sensoryczne „Bajtel w kopalni”. Wieczorem odbędzie się kolejna odsłona Nocnego Zwiedzania z pracami górniczymi, które na stałe wpisało się w weekendowy rozkład wydarzeń w Starej Kopalni.
Codziennie Stara Kopalnia poleca się na zwiedzanie w godzinach od 10 do 16, a w soboty dodatkowo o 20:00 zaprasza na specjalne edycje Nocnego Zwiedzania. Bilety do nabycia w kasach kawiarni Sztygarówka albo poprzez www.starakopalnia.pl. Wszystkie aktualne informacje o wydarzeniach w kopalni dostępne są również w mediach społecznościowych Instytucji.