Narodowe Czytanie 2014

Duża Scena Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu
6 września 2014 (sobota) w godz. 10:00 – 12:00

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna „Biblioteka pod Atlantami” oraz Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu zapraszają do udziału w Narodowym Czytaniu Trylogii Henryka Sienkiewicza pod hasłem „Miłość z bogami nas równa”.
W uroczystości, która odbędzie się na Dużej Scenie Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego, wezmą udział między innymi wałbrzyscy parlamentarzyści, władze lokalne, przedstawiciele służb mundurowych oraz mieszkańcy miasta i powiatu. Głośne czytanie wybranych scen miłosnych, przeplatane będzie scenkami o życiu i twórczości noblisty oraz humorystycznymi skeczami przygotowanymi przez młodzież gimnazjalną. Czytaniu towarzyszyć będą konkursy, quizy, inscenizacje oraz wystawa dzieł autora ze zbiorów „Biblioteki pod Atlantami”.