Oficjalny Serwis Miasta Wałbrzycha

Pokłady dobrej zabawy w Starej Kopalni!

Stara Kopalnia
Pokłady dobrej zabawy w Starej Kopalni!

Po udanym pierwszym weekendzie wakacji, w którym Stara Kopalnia w Wałbrzychu cieszyła się sporym zainteresowaniem turystów, a sobotnie nocne zwiedzanie z pracami górniczymi zostało niemal wyprzedane, przyszedł czas na ofertę wakacyjną.

Jeszcze w ostatni weekend czerwca stoiska Starej Kopalni można było zobaczyć na Pikniku Europejskim przy Dworcu Wałbrzych Szczawienko oraz przy Zamku Książ. Od poniedziałku w przestrzeniach instytucji można korzystać z wakacyjnej oferty Starej Kopalni „Pokłady dobrej zabawy” - zajęć przygotowanych dla grup zorganizowanych oraz osób indywidualnych. W ramach oferty pierwsze grupy dzieciaków mogły już skorzystać m.in. z zajęć Pod Fajrant, zajęć artystycznych czy gry terenowej. Instytucja nie organizuje półkolonii, jednak jest jednym z miejsc, w których odbywają się zajęcia dla dzieci i młodzieży, m.in. dzięki współpracy z Aqua Zdrojem, Jump Planet, KidsTech czy Fundacją Na Szlaku.

W piątek w ramach projektu Starej Kopalni, współfinansowanego z Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu odbyły się kolejne zajęcia pod tytułem „Poszukaj mistrza w sobie”. Pod okiem prowadzących: Janiny Chochłakiewicz i Alicji Przepiórkskiej - Ułaszewskiej na terenie instytucji odbyły się całodzienne warsztaty artystyczne dla uczestników projektu.

W sobotę 3 lipca w ramach wspólnego projektu Biura Rewitalizacji UM, Fundacji Via Salutis
i współpracy z Wałbrzyską Galerią Sztuki, Biblioteką „Pod Atlantami” i Starej Kopalni odbyły się warsztaty w przestrzeni wałbrzyskiego rynku, gdzie na zajęcia artystyczne zaprosiło również stoisko Instytucji.

Pierwszy weekend lipca to również początek Letniej Akcji Kulturalnej, czyli spektakli teatralnych w wykonaniu Ogólnopolskiego Teatru Wiliam Es. Bezpłatne przedstawienia będą odbywać się w wakacyjne weekendy na terenie Starej Kopalni. Po spektaklu „Trzy Świnki”, którego spektakl można było zobaczyć w niedzielę aktorzy zaproszą 11 lipca o godz. 16:00 na Czerwonego Kapturka. Stara Kopalnia zaprasza również co tydzień na Rodzinne Piątki, gdzie na specjalną trasę z zajęciami zaprasza całe rodziny. W tygodniu instytucja zaprasza również na Ceramiczne Środy oraz cały wachlarz warsztatów artystycznych pod okiem instruktorów. Bilety dostępne są na stronie internetowej Instytucji.

Codziennie Stara Kopalnia poleca się na zwiedzanie w godzinach od 10 do 16, a w soboty o 20:00 zaprasza na specjalne edycje Nocnego Zwiedzania z pracami górniczymi. Bilety do nabycia w kasach kawiarni Sztygarówka albo poprzez www.starakopalnia.pl. Wszystkie aktualne informacje o wydarzeniach w kopalni dostępne są również w mediach społecznościowych Instytucji.