Premiera i Weekend Seniora w Teatrze Dramatycznym w Wałbrzychu

Premiera spektaklu:
3 października 2014 r. / godz. 19.00 / Scena Kameralna

tekst: Gianina Cărbunariu i Szymon Bogacz
(na podstawie sztuki KEBAB Gianiny Cărbunariu)
tłumaczenie, adaptacja i reżyseria: Robert Zawadzki
dramaturgia: Szymon Bogacz
scenografia: Katarzyna Szukszta
choreografia: Katarzyna Kostrzewa

obsada:
Kornelia Angowska [g], Włodzimierz Dyła [g], Michał Kosela, Piotr Mokrzycki
o spektaklu:
Sztuka współczesnej rumuńskiej dramatopisarki zaadaptowana przez polskiego dramaturga to opowieść o losach trojga młodych Polaków żyjących w Dublinie.
Magdalena, Cezary, Bogdan. Każdy ma swój powód emigracji, ale łączy ich wspólne marzenie - by w Irlandii znaleźć swoją ziemię obiecaną. Czy to się uda? Odpowiedź zna tylko, przypatrujący się ich tragikomicznym zmaganiom życia w obcej kulturze i konfrontacji z rzeczywistością, Celt.

…NIE CZEKAJCIE to próba opowiedzenia o zjawisku polskiej emigracji ekonomicznej w XXI wieku, oparta na doświadczeniach i badaniach twórców, pytających : kim są ludzie opuszczający nasz kraj w poszukiwaniu lepszego jutra? Co oznacza dziś bycie Polakiem w zjednoczonej Europie? Jakie są powody skazywania się na "długotrwałą tymczasowość", czyli stan, w którym Polacy migrujący zarobkowo za granicę trwają często przez długie lata, sukcesywnie przesuwając decyzje o powrocie?

Koprodukcja z Międzynarodowym Festiwalem "Konfrontacje Teatralne" w Lublinie i Centrum Kultury w Lublinie.
Pokazy popremierowe:
4 października 2014 / godz. 17.00 / sobota / Scena Kameralna
5 października 2014 / godz. 17.00 / niedziela / Scena Kameralna
17 października 2014 r. na Międzynarodowym Festiwalu "Konfrontacje Teatralne" w Lublinie

Dekalog: VOLARE tekst, reżyseria: Marcin Wierzchowski

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, na jak wiele Cię stać? Jakiej udzieliłeś sobie odpowiedzi?
Albo czy pomyślałeś, że nikt nie docenia Twojego potencjału? Czy kiedykolwiek śniłeś o lataniu? 30 tysięcy lat temu każda wspólnota ludzka miała swojego szamana. Przeciętna wspólnota liczyła 50 osób. Pomyśl, że co pięćdziesiąty z nas mógłby być szamanem. Nie ma żadnych przeciwwskazań, byś był nim Ty. O tym jest ten spektakl.
VOLARE po włosku znaczy "latać". Latanie jest metaforą nieskrępowanego ludzkiego potencjału. Spektakl stawia pytanie, co stało się z tym nieograniczonym potencjałem, który jako dzieci mieliśmy; czy nadal mamy do niego dostęp; co nas hamuje, a co pozwala rozwinąć skrzydła. I wreszcie: jak mają się do przeciętności naszych żyć sny o lataniu.
4 października 2014 / godz. 19.00 / sobota / Duża Scena
5 października 2014 / godz. 19.00 / niedziela / Duża Scena

TEATR DLA SENIORA
W sobotę i niedzielę zapraszamy do Teatru szczególnie SENIORÓW.
Bilety na spektakle dla widzów 60+ w cenie 11 złotych!

R E Z E R W A C J A B I L E T Ó W:

tel. 74 664 96 95; e-mail:biuro@teatr.walbrzych.pl; www.teatr.walbrzych.pl/bilety/