Oficjalny Serwis Miasta Wałbrzycha

Premiera „Kopciuszka” W Teatrze Lalki i Aktora w Wałbrzychu

Premiera „Kopciuszka” W Teatrze Lalki i Aktora w Wałbrzychu
Premiera „Kopciuszka” W Teatrze Lalki i Aktora w Wałbrzychu

PREMIERA „KOPCIUSZKA”

W TEATRZE LALKI I AKTORA W WAŁBRZYCHU

4 października o godz. 17.00 Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu zaprasza na premierę spektaklu „Kopciuszek” w reż. Braňa Mazúcha. Najbliższe przedstawienia popremierowe odbędą się 5 i 12 października o godz. 12.30.

Nie ma osoby, która nie znałaby jednej z najpiękniejszych i najbardziej wzruszających baśni świata. Historia Kopciuszka – pięknej i pracowitej dziewczyny, poniżanej przez macochę i przyrodnie siostry, której los odmienia się za sprawą czarów – inspiruje od lat wielu reżyserów. Wałbrzyska realizacja powstała na kanwie baśni braci Grimm oraz czeskiej pisarki Boženy Němcovej. Porusza problem zazdrości i rywalizacji między rodzeństwem. Kopciuszek, który zajmuje w rodzinie najgorsze miejsce, zostaje w końcu wynagrodzony przez los i poślubia Księcia. A wszystko to dzięki takim cechom, jak: cnotliwość, cierpliwość, wiara i nadzieja.

Każde dziecko na swojej drodze do dorosłości przeżywa chwile, kiedy czuje, że nie jest faworytem swoich rodziców. Baśń o Kopciuszku daje nadzieję, że pomimo nie najlepszego losu, dziecko może stać się w przyszłości niezależną dorosłą osobą.

Inscenizacja polsko-czesko-słowacka utrzymana jest w konwencji klasycznego teatru lalek z muzyką na żywo, połączonego z interakcjami z publicznością.

KOPCIUSZEK” wg braci Grimm i Boženy Němcovej

scenariusz i reżyseria: Braňo Mazúch

scenografia: Jan Polívka

muzyka: Vratislav Šrámek

obsada: Anna Jezierska, Sylwia Nowak / Natalia Wieciech, Bożena Oleszkiewicz, Urszula Raczkowska, Zbigniew Koźmiński, Paweł Pawlik

Grupa wiekowa: od 4 lat

Czas trwania spektaklu: 60 minut

Cena biletu:

na premierę – 20 zł

normalny – 18 zł,

ulgowy – 15 zł

REZERWACJA poniedziałek – piątek (w dni robocze) w godz. 900-1500 tel. 74 666 73 40.

KASA BILETOWA czynna godzinę przed spektaklem tel. 74 666 73 41.

Marlena Jasińska-Denst