Oficjalny Serwis Miasta Wałbrzycha

Weekend w wałbrzyskim Teatrze Lalek

teatr
Weekend w wałbrzyskim Teatrze Lalek

W nadchodzący weekend zapraszamy do Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu na dwa spektakle. W piątek (11.06) o 18:00 – zobaczymy CHŁOPCÓW Z PLACU BRONI, natomiast w niedzielę (13.06) o 12:30 AKADEMIĘ PANA KLEKSA.

CHŁOPCY Z PLACU BRONI to inscenizacja znanej wszystkim powieści Ferenca Molnára. Przedstawienie w reżyserii Marty Streker opowiada zarówno historię wyjątkowej przyjaźni kilku chłopców z tytułowego Placu Broni, jak również przedstawia walkę nie tylko o miejsce zabaw, ale o „kawałek ojczyzny”. W wojnie walczą dwie grupy: chłopcy z Placu Broni z Jonaszem Boką na czele oraz Czerwone Koszule, którym przewodzi Feri Acz. Największą odwagą i hartem ducha wykazuje się najmłodszy z nich, Ernest Nemeczek, gdy w obronie własnych przekonań poświęca to, co najcenniejsze – swoje życie.
Przedstawienie dedykowane jest widzom od 10 roku życia.

AKADEMIA PANA KLEKSA to miejsce, gdzie wszystko staje się możliwe. Wystarczy otworzyć odpowiednie furtki, by znaleźć się w krainach znanych bajek. Zamiast nudnej edukacji, pan Kleks proponuje lekcje latania, bajania, kleksografii i dość nietypowej geografii z globusem w roli piłki.
Akademia to azyl dla wszystkich wykluczonych, słabeuszy i dziwaków, którzy nie potrafią odnaleźć się we własnym środowisku. To miejsce, gdzie każdy czuje się jak u siebie: dobrze i bezpiecznie. To przede wszystkim szkoła, gdzie są potrzeby dziecka i rozwój jego osobowości, a nie rygorystyczna nauka. Pytanie tylko, czy taka szkoła przetrwa… AKADEMIĘ PANA KLEKSA rekomendujemy dzieciom w wieku 7+.

/////////////////////////////

BILETY PROMOCYJNE DLA MIESZKAŃCÓW WAŁBRZYCHA 10zł
Przed wejściem na widownię należy pokazać bileterce dowód szczepienia oraz potwierdzenie o zamieszkaniu w Wałbrzychu (dowód osobisty lub PIT).

BILETY 20 zł (normalny)/ 18 zł (ulgowy dla dzieci do 12. roku życia)

KASA BILETOWA czynna w soboty i niedziele godzinę przed rozpoczęciem spektaklu/ tel: 74 666 73 41.

KUP BILET ON-LINE bilety.teatrlalek.walbrzych.pl

TEATR LALKI I AKTORA W WAŁBRZYCHU ul. Jana Brzechwy 16, 58-300 Wałbrzych