Oficjalny Serwis Miasta Wałbrzycha

Wydarzenia w Starej Kopalni 29-12-2020

Wydarzenia w Starej Kopalni 29-12-2020

Stara Kopalnia w Wałbrzychu zaprasza na Górnicze Ferie Zimowe w formie online! Zajęcia edukacyjne będą się odbywać od 4 stycznia i będą skierowane zarówno do grup, jak  i do osób indywidualnych.

Od 4 stycznia ruszają ferie zimowe. Stara Kopalnia wychodząc naprzeciw obecnej sytuacji i obostrzeniom przygotowała ofertę zajęć edukacyjnych w formie online. Przez dwa tygodnie, od poniedziałku do piątku będą się odbywać lekcje muzealne dla grup zorganizowanych w godzinach 8.00-16.00 oraz dla osób indywidualnych również w powszednie dni tygodnia o godzinie 10.00. W ofercie znalazły się propozycje zarówno dla dzieci w wieku szkolnym, jak i dla przedszkolaków. Uczestnicy będą mogli skorzystać z takich zajęć jak, m.in. „Szychta Fuksów – czyli pierwsza zmiana młodych górników”, gdzie zobaczą jak wyglądał dzień pracy górnika, „Mechaniczna Kopalnia”, podczas których zapoznają się ze specyficznymi maszynami znajdującymi się w maszynowni kopalni lub „Wokół tradycji górniczych” – tu z kolei zobaczą cenne eksponaty głównie związane z tradycjami i obchodami Barbórki. Szczegółowy rozkład i opis zajęć znajduje się na stronie www.starakopalnia.pl, tam również znajdują się informacje dotyczące rezerwacji i biletów.

Instytucja zaprasza także do skorzystania ze sklepu internetowego, gdzie można znaleźć ręcznie robione pamiątki, które powstają w Centrum Ceramiki Unikatowej na terenie obiektu. Wśród produktów znajdziemy biżuterię z węglem lub szkłem, ceramiczne kubki i figurki lub lampiony idealne do aromaterapii.

W przestrzeniach Starej Kopalni odbywają się spektakle i koncerty w formie online, które organizuje Ogólnopolski Teatr William- Es. Relacje online będą dostępne na Facebook’u Teatru – dziś o godzinie 19.00 spektakl „Brzechwa dla dorosłych”, 30 grudnia z kolei odbędzie się koncert „Lata dwudzieste, lata trzydzieste” również o godzinie 19.00.

Decyzją Rządu, w związku z pandemią COVID-19, Stara Kopalnia pozostaje zamknięta dla turystów do dnia 17 stycznia 2021 r. Na stronie obiektu oraz w mediach społecznościowych dostępne są materiały dotyczące trasy zwiedzania, wystaw artystycznych oraz górniczych ciekawostek. Pracownicy instytucji intensywnie wykorzystują czas zamknięcia, pracując nad urozmaiceniem trasy zwiedzania – po ponownym otwarciu w wielu miejscach pojawią się nowe eksponaty.diach społecznościowych dostępne są materiały dotyczące trasy zwiedzania, wystaw artystycznych oraz górniczych ciekawostek. Pracownicy instytucji intensywnie wykorzystują czas zamknięcia, pracując nad urozmaiceniem trasy zwiedzania – po ponownym otwarciu w wielu miejscach pojawią się nowe eksponaty.